כפר סבא – שר"פ + מגדל קניון כ"ס הירוקה, קומה 11 טל: 07-33-700700  |  נתניה – "בית גדי" – רח' חיים לבנון 1, נווה איתמר. טל: 09-8848444

מה זה הרניה?

הרניה היא למעשה מעין קרע בחלל הבטן דרכו חודר האיבר לאזורים אחרים. כאשר זה קורה תופיע, על פי רוב בליטה מתחת לעור המלווה בכאבים ובתחושת אי נוחות כללית אשר גוברת כאשר הבקע אינו מטופל כיאות. מי שסובל מבקע ואינו מטופל עלול להגיע לסיבוכים רפואיים משמעותיים.

ישנם מספר סוגי בקע נפוצים: מפשעתי, טבורי, בקע כתוצאה מניתוח, ובקע אפיגסטרית (ברום הבטן). בקע מפשעתי שכיח במיוחד אצל ילדים בנים (פי חמש מאשר בנות). במרבית המקרים יפרוץ הבקע המפשעתי באיזור המכונה “טבעת פנימית”, שהיא איזור המעבר של חבל הזרע בין הבטן לתעלה המפשעתית. גם איזור הטבור הוא נקודת חולשה שמתאפיינת בשכיחות רבה של תופעת הבקע. ממצא מסוג זה שכיח יותר אצך ילדות ובעל משמעות בעייתית אצל נשים בזמן הריון או אצל אנשים הסובלים מעודף משקל. בקע כתוצאה מניתוח מופיע בדרך כלל לאחר ניתוח בטן קודם שמחליש את האזור. בנוסף, מצב בריאותי ירוד או זיהום יכולים לעודד את התופעה אצל מי שכבר עברו ניתוח בחלל הבטן.

מהם סימני ההרניה?
ברוב המקרים הסימפטומים לבקע מכל סוג כוללים כאבים ברמות שונות, צריבה או לחץ באזור המפשעה או דופן הבטן, בליטה בדופן הבטן שניתן להבחין בה בעיקר בעמידה או בזמן ביצוע פעולות פיזיות או שיעול. במקרים בהם מופיע אחד או יותר מהסימנים הללו יש לגשת לאבחון אצל רופא מומחה בהקדם.

כיצד מטפלים בהרניה?
אחרי בדיקה על ידי כירורג מומחה להערכת המצב ושקילת הצורך בניתוח – שהוא הטיפול העיקרי.


מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם!

השם שלך
האימייל שלך:
טלפון